Positive Education Oy keskittyy positiivisen psykologian, positiivisen pedagogiikan ja laaja-alaisen hyvinvointiopetuksen sekä ratkaisukeskeisen valmennuksen (coaching) kouluttamiseen laajoissa koulutusohjelmissa Suomessa ja ulkomailla.

Olemme kouluttaneet positiivista psykologiaa ja ratkaisukeskeistä valmennusta yli 15 vuoden ajan Suomessa tuhansille yksilöille sekä yhteisöille pitkän valmennus- ja koulutusuramme aikana. Erityisosaamistamme on tuoda tieteellinen tutkittu tieto sovellettavaksi hyvinvointiosaamiseksi opettajille ja kouluille sekä kouluissa opetettaviksi hyvinvointitaidoiksi. Vuonna 2020 laajennamme koulutustarjontaamme myös kansainvälisille markkinoille.

Seuraa meitä:

0
  • No products in the cart.
0
  • No products in the cart.
0
  • No products in the cart.

Kauppa

Positiivinen oppiminen / Positiivisen pedagogiikan ja laaja-alaisen hyvinvointiopetuksen syventävät opinnot

Positiivisen pedagogiikan ja laaja-alaisen hyvinvointiopetuksen syventävät opinnot

290,00  sis. alv 24%

Positiivisen pedagogiikan ja hyvinvointiopetuksen syventävät opinnot ja jatkokoulutus ovat ennen kaikkea opettajan ja kasvattajan oman itsetuntemuksen, ihmisenä kasvun ja kokonaisvaltaisen hyvinvoinnin johtamiseen.

Koulutuksessa perehdytään hyvinvointiopetuksen syventäviin osa-alueisiin, kuten itsetuntemukseen, Enneagrammi-persoonallisuusteoriaan, haastaviin ihmissuhde- ja vuorovaikutustilanteisiin, yksilö- ja ryhmävalmennuksen taitoihin, omien arvojen ja uskomusten valmentamiseen sekä kokonaisvaltaisen hyvinvoinnin johtamiseen ja opettamiseen.

Koulutuksessa syvennytään kahden kokonaisen viikonlopun ajan kehon hyvinvointiin, palautumisen anatomiaan, mindfulnessiin ja syvennettyihin tunnetaitoihin itsemyötätunnon avulla.

Ilmoittautuminen ja varausmaksu 290,00 € | kurssihinta 1490€ sis. alv 24%

Kuvaus

Valmennus – itsetuntemus – mindfulness – kokonaisvaltainen hyvinvointi

Positiivisen pedagogiikan ja hyvinvointiopetuksen syventävät opinnot ja jatkokoulutus ovat ennen kaikkea opettajan ja kasvattajan oman itsetuntemuksen, ihmisenä kasvun ja kokonaisvaltaisen hyvinvoinnin johtamiseen.

Koulutuksessa perehdytään hyvinvointiopetuksen syventäviin osa-alueisiin, kuten itsetuntemukseen, Enneagrammi-persoonallisuusteoriaan, haastaviin ihmissuhde- ja vuorovaikutustilanteisiin, yksilö- ja ryhmävalmennuksen taitoihin, omien arvojen ja uskomusten valmentamiseen sekä kokonaisvaltaisen hyvinvoinnin johtamiseen ja opettamiseen.

Koulutuksessa syvennytään kahden kokonaisen viikonlopun ajan kehon hyvinvointiin, palautumisen anatomiaan, mindfulnessiin ja syvennettyihin tunnetaitoihin itsemyötätunnon avulla.

Koulutuksen aikataulu on lauantaisin klo 10-17 ja sunnuntaisin klo 10-16

Syyskuu 11.-12.9.2021

Lokakuu 9.-10.10.2021

Marraskuu 13.-14.11.2021

Tammikuu 22.-23.1.2022

Maaliskuu 12.-13.3.2022

Huhtikuu 23.-24.4.2022

HINTA 1490 euroa Koulutusmaksun voi maksaa 1-4 erässä keväälle 2022 saakka. 

Sitovat ilmoittautumiset koulutukseen tulee tehdä 15.5.2021 mennessä. Varmistat oman paikkasi maksamalla varausmaksun 290 €. Varausmaksua ei palauteta.

Ryhmään mahtuu 22 osallistujaa.

KOULUTUSPAIKKA: Koulutus järjestetään Espoon Steinerkoulla, Olarinniityntie 10. 02210 Espoo. 

 

KOULUTUSOHJELMAN KOULUTTAJAT:

Koulutusohjelman kouluttajina toimivat positiivisen pedagogiikan ja hyvinvointiopetuksen asiantuntijat Viivi Pentikäinen ja Pauliina Avola
sekä valmennustaitojen “superstara” Marika Borg. Koulutuksen vierailevana kouluttajana on kehotietoisuustaitojen kouluttaja, tietokirjailija ja kehoterapeutti Tuula Styrman.


HUOM: Koulutuksen aikana on mahdollista suorittaa Elämäntaidon Valmennusakatemian MB-Elämäntaidon valmentajan® pätevyys (Life-Coach) erillisessä pienryhmäohjauksessa.  –  MB-Elämäntaidon valmentajan® valmennusharjoittelu ja pienryhmäohjaus: + 600 euroa
Kysy erillistä esitettä Viiviltä, viivi@positiivinenoppiminen.fi 

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Positiivisen pedagogiikan ja laaja-alaisen hyvinvointiopetuksen syventävät opinnot”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

YouTube
LinkedIn
Share
RSS
Seuraa sähköpostilla